İşte EURO 2016’nın Resmi Sponsoru!

238

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen lansman toplantısına, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, UEFA Events Pazarlama Direktörü Guy Laurent Epstein ile çok sayıda davetli katıldı.

Guy Laurent Epstein ve İlker Aycı’nın sponsorluk anlaşması imzaladığı lansmanın ardından EURO 2016 kupası önünde aile fotoğrafı çekildi.

Toplantıda konuşan Aycı, “Paris’teki terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Fransız halkına başsağlığı diliyoruz. Terörizmin mağduru bir ülke olarak acınızı çok iyi anlıyoruz” dedi.

THY’nin Barcelona, Manchester United ve Olympique Marsilya ile sponsorluk yaptığını hatırlatan Aycı, “Dileğim turnuvanın ilk maçını Fransa’ya karşı Türkiye’nin oynaması ve kupayı da beraberimizde İstanbul’a götürmemiz” diye konuştu.

THY’nin Türk Milli Takımı’na herhangi bir sürprizi olup olmadığına dair bir soru üzerine ise Aycı, “İnşallah sponsorluğumuz onlara bir destek olur. Onlar statlarda oynarken Türk Hava Yollları’nın ve Türk Milleti’nin desteğini yanlarında hissederler. Onları maçlara, milli takımımızın armasıyla boyanmış güzel bir THY uçağıyla yolcu edeceğiz. Takımımız bu anlamda da diğer ekiplerden ayrılacak” cevabını verdi.

İlker Aycı ayrıca turnuvada şampiyon olması halinde Türk Milli Takımı için özel bir sürpriz düşünebileceklerini ifade etti.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, THY’nin kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirterek, “İnşallah Türk Hava Yolları’yla beraber Türkiye Milli Takımı da uçar” diye konuştu.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise Fransa’nın terör saldırılarından dolayı yaşadığı üzüntüyü paylaştıklarını kaydederek, “Böyle bir hava yoluyla gurur duyuyorum. UEFA’ya da ‘hayırlı olsun’ diyorum. Çok önemli bir anlaşma yaptılar. İnşallah kuralarla beraber her şey güzel olur. Fransa’da da her şeyin hayırlı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Millilerin de yer alacağı EURO 2016 finalleri kura çekimi, 12 Aralık Cumartesi günü Paris’te gerçekleştirilecek.