Vukan Savicevic Yılport Samsunspor’da

37

Yılport Samsunspor, Karadağ Milli Takım oyuncusu Vukan Savicevic’i transfer etti.
Yeni sezon hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Yılport Samsunspor, dış transferde Polonya’nın Wisla Krakow takımında oynayan Vukan Savicevic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Samsunspor Kulübünden yapılan açıklamada, İstanbul’da başkan Yüksel Yıldırım ve genel menajer Mustafa Aztopal ile bir araya gelen Karadağlı milli oyuncunun 3 yıllık sözleşmeye imza attığı bildirildi.
Yıldırım, takımı güçlendirmek için dış transfer çalışmalarının titizlikle sürdürdüklerini kaydetti.

Vukan Savicevic: Çok Mutluyum Çünkü Samsunspor’dayım

Yeni transfer Vukan Savicevic, bugünkü akşam idmanına katılarak Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve takım arkadaşlarıyla tanıştı.

Samsunspor’a geldiği için mutlu olduğunu belirten Vukan Savicevic, “Takım arkadaşlarımla tanıştım. Çok mutluyum çünkü Samsunspor’dayım. Takım arkadaşlarım beni çok sıcak karşıladı. Burada onlarla birlikte olmaktan çok mutluyum” dedi.

Samsunspor taraftarı ile birlikte birçok galibiyet kutlayacaklarını belirten Vukan Savicevic, “Samsunspor’un benimle ilgilendiğini öğrendikten sonra tabi ki internete girdim ve araştırdım. Aynı zamanda Türkiye’de oynayan arkadaşlarıma da sordum. Taraftarın harika olduklarını söylediler ve inanıyorum ki onlarla birlikte birçok galibiyet kutlayacağız. Sosyal medya üzerinden çok fazla hoş geldin mesajı aldım. Tabi ki bu mesajları görünce çok mutlu oluyorum. Onlarla tanışmak ve Samsun’da onların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Enerjik bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Vukan Savicevic, “Kişiliğim duruma göre değişiyor ama genelde enerjiğim. Çünkü enerjik olduğumda daha fazla konsantre olabiliyorum ve açıkçası böyle olmayı seviyorum. 8 ve 10 numara pozisyonlarında oynayabiliyorum. Tabi ki maçın durumuna ve hocanın benden istediğine göre değişiyor. Her zaman elimden gelenin en iyisin yapmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Genel Menajer Mustafa Aztopal: 7/24 İstişare Halindeyiz

Genel Menajer Mustafa Aztopal, transfer çalışmalarının devam ettiğini ve scouting ekibi, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Başkan Yüksel Yıldırım ile 7 gün 24 saat boyunca istişare halinde olduklarını söyledi.

Sezonun ilk transferi olarak Vukan Savicevic transferini gerçekleştirdiklerini belirten Aztopal, “ Vukan Savicevic bu sezonki ilk transferimiz oldu. Polonya’nın Wisla Krakow takımından aldığımız 8 numara oynayan ve aynı zamanda Karadağ Milli Takım oyuncusu. Kendisi geçtiğimiz yıllarda önemli takımlarda oynadı. Bizim uzun dönemdir takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Sonrasında hocamızın da değerlendirip, scouting ekibiyle görüşlerini paylaştığı ve takımımıza çok katkı sağlayacağı bir oyuncu. Kendisi ile 3 yıllık bir anlaşma imzaladık. Aynı zamanda Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.’nin de ilk yabancı transferi olmuş oldu. Tabi Samsunspor’da onlarca hatta yüzlerce kadar oynamış çok değerli yabancı oyuncular vardı. Umuyoruz ki onlar gibi hatta daha da fazla katkı sağlayacak değerli bir oyuncuyu kadromuza kattık” dedi.

Transferleri belirli bir bütçe ile yaptıklarını ifade eden Aztopal, “Savicevic ile ilgili dün birçok paylaşım oldu. Ama gerçeği yansıtmayan çok farklı şeyler de oldu. Çok fazla bonservis bedellerin verildiği söylendi. Biz hesabını, kitabını çok iyi yapan bir kulübüz. Çok planlı ve organize bir şekilde belirli bütçeyle çalışıyoruz. Bu bütçe dışında hiçbir işimizi yürütmüyoruz. Dolayısıyla buradaki fazla rakamların hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerekir. Oyuncunun önemli olan kendi değerini sahaya yansıtıp bize vereceği katkıdır. Bizde ona sonuna kadar inanıyoruz” diye konuştu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Aztopal, “Transfer çalışmaları başladı ve bir transfer de bitti. Devamı da gelecek. Hocamızın da belirttiği gibi belli mevkilere 7-8 oyuncu alacağız. Sol bek, defans, kanat forvet ve forvet bölgelerine oyuncuları katacağız. Bunun için çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Scout ekibimiz, hocamız, ekibi, ben ve başkanımız neredeyse 7 gün 24 saat istişare halindeyiz. Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak adına bu transferleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. 

Amaçlarının Yılport Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak olduğunu ifade eden Aztopal, “Transferlerin kamplara yetişmesi idealdir. Fakat değişik bir dönemdeyiz. Covid-19 sonrası ligler çok uzun sürdü. Halen devam ediyor. Avrupa’da halen devam eden ligler var. O yüzden piyasa bizim bildiğimiz ve alışık olduğumuz piyasa değil. Dolayısıyla elbette ne kadar erken doğru kararı verip oyuncuyu katarsak o kadar iyi bir iş yapmış olacağız ama amacımız en uygun zamanda en uygun bütçeyle Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak. Bunun için çalışmalarımızı sonuna kadar yürütüyoruz. Taraftarlarımızı bize inanmaya ve güvenmeye devam etsin” dedi.

Takımın Bolu kampınıda değerlendiren Aztopal, “Kampımız çok güzel geçiyor. Kurban Bayramı arifesine kadar kampımızın ilk etabı devam edecek. Son derece güzel bir ortamda ve güzel bir doğada Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan Kaya Green Park otelde kampımıza devam ediyoruz. Bugün Vukan Savicevic’de geldi ve ilk idmanını yapıyor. İnşallah bütün kamp ve Samsun’daki hazırlıklarımız çok iyi gider ve sezona çok iyi bir şekilde başlamış oluruz” diye konuştu.